Купівля-продаж об’єкта нерухомості є важливим і водночас ризикованим кроком. Незважаючи на те, що нотаріус несе відповідальність за перевірку документів на об’єкт та права власника, ризики у цій справі залишаються. Перш за все, необхідно бути уважними до можливих випадків шахрайства, зокрема, пов’язаних із завдатком.
Про це розповідає Finway
Не варто також намагатися економити на податках та зборах, укладаючи замість договору купівлі-продажу інший документ. Часто виникає спокуса занижувати ціну об’єкта у договорі, щоб зменшити витрати на оформлення. Однак, слід пам’ятати, що це може призвести до серйозних наслідків: завтра продавець може розірвати договір, сплативши покупцю лише ту суму, яка була вказана в документах, і повернути своє майно.
Доказати свою правоту у суді буде вкрай важко, адже обидві сторони мають ідентичні нотаріально посвідчені договори. Тому важливо переконатися, що нотаріус належно перевірив право власника на відчуження квартири: чи є він дієздатним, чи не перебуває майно в арешті тощо.
Обмеження при купівлі нерухомості
Юристи радять уникати придбання майна, в якому зареєстровані неповнолітні особи або особи з особливими потребами (інваліди) чи недієздатні, оскільки позбавити їх права користування цим майном вкрай важко. Лише за наявності власних методів або чіткого розуміння справи можна ризикувати з такою нерухомістю.
Вимоги до документів та фінансування
Довідка про відсутність заборгованості за комунальні послуги не завжди є обов’язковою для нотаріуса. Попередньо слід зазначити, що борги повинні покриватися споживачем послуг, а не покупцем. Однак, комунальні служби часто вважають інакше, і доводити свою правоту в такому випадку може бути неприємно.
Ще один важливий аспект полягає в тому, що фінансові розрахунки мають проводитися через банк і в національній валюті. Проте, на практиці, готівковий долар часто є «національною валютою» у таких операціях. Багато нотаріусів та агентств нерухомості, за невелику додаткову плату, можуть допомогти з отриманням необхідних довідок у представників банку. Проте цю інформацію слід сприймати лише як довідку, без жодних рекомендацій.