В Україні функціонує 17 заводів, що займаються виробництвом біоетанолу, здатних забезпечити потужність в 430 000 тонн спирту G1. Це паливо використовують як екологічну добавку до бензину в країнах Європейського Союзу та Швейцарії.
Про це розповідає Finway
З травня 2025 року в Україні запроваджується обов’язкове додавання 5% біоетанолу до бензину, для чого потрібно близько 100 000 тонн цього продукту.
Експорт біоетанолу з України
Україна активно експортує біоетанол до Європи, однак існуюча квота обмежує експорт на рівні 100 000 тонн на рік. До 5 червня 2025 року є можливість скасування цієї квоти через впровадження режиму експорту з митом. Це може статися на фоні того, що в Україні виготовляють біоетанол G1 з кукурудзи та мелясу — сировини, що має продовольчу цінність. Збільшення їх використання може підвищити ризики продовольчої безпеки в країні.
Перспективи на ринку ЄС
У країнах ЄС спостерігається високий попит на біоетанол G2, який виробляється з неїстівної сировини, зокрема, целюлози. Наразі понад 300 000 тонн біоетанолу в Європу постачають компанії зі США. Якщо митна війна між ЄС та Сполученими Штатами загостриться, імпорт американського біоетанолу може зупинитися, що відкриє Україні можливість на отримання збільшеної квоти на експорт.
