Ключові порти на сході Китаю обмежили вхід для нафтових танкерів, які підпали під санкції США. Про це 8 січня повідомило агентство Reuters, посилаючись на неназваних трейдерів.
Про це розповідає Finway
За словами трьох трейдерів, з якими спілкувалися журналісти Reuters, китайська компанія Shandong Port Group у понеділок оголосила про заборону на вхід таких суден до своїх портів. Це рішення значно обмежує доступ санкційних суден до основних енергетичних терміналів на сході Китаю.
Shandong Port Group контролює основні порти
Shandong Port Group є оператором ключових портів, таких як Циндао, Жичжао, Яньтай, які відіграють важливу роль в імпорті нафти, що підпала під санкції. Це рішення ухвалено на тлі того, що Міністерство оборони США внесло в чорний список провідну китайську судноплавну компанію COSTCO та інші компанії за можливі зв’язки з військовою діяльністю.
Також з’явилися повідомлення про плани адміністрації президента США Джо Байдена накласти додаткові санкції на значну кількість танкерів «тіньового флоту», пов’язаних з російською торгівлею енергоносіями.
Європейські санкції проти тіньового флоту
Запроваджені обмеження на «тіньовий флот» Росії включені в 15-й пакет санкцій Євросоюзу, затверджений 16 грудня. До списку санкцій додано 52 судна з третіх країн, які, як стверджується, підтримують енергетичний сектор росії і беруть участь у перевезенні військової техніки для російської армії. Загальна кількість суден, що потрапили під європейські санкції, досягла 79, і їм заборонено входити в порти ЄС та отримувати послуги від європейських компаній.
Експерти підрахували, що «тіньовий флот» забезпечує експорт близько 70% російської нафти, що транспортується танкерами. За даними Atlantic Council, майже три чверті російських нафтових постачань здійснюється за допомогою «тіньового флоту». Як повідомляє The Guardian, ці дані підкреслюють труднощі, з якими стикаються західні країни, намагаючись скоротити доходи росії від експорту нафти через запровадження так званої цінової стелі.
«Тіньовий флот» становить собою засіб обходу санкцій для країн, яким заборонено торгувати нафтою або, як у випадку з росією, на торгівлю накладено певні обмеження.