Каліфорнійця засудили до семи років за відмивання грошей у криптовалюті

|
Каліфорнійця засудили до семи років за відмивання грошей у криптовалюті

Федеральний суд Східного округу Техасу ухвалив вирок 29-річному Джону Куу з Сан-Франциско, засудивши його до 87 місяців позбавлення волі за відмивання грошей, отриманих від торгівлі наркотиками через криптовалюту. Куу визнав себе винним у змові з метою відмивання грошей і ведення неліцензованого бізнесу з переказу коштів.

Про це розповідає Finway

Згідно з наданими матеріалами, Куу створив схему легалізації коштів, що походять від продажу наркотиків через даркнет. Він обмінював біткоїни на долари й переказував їх через десятки фінансових рахунків. Крім того, Куу імпортував підроблені ліки та таблетки МДМА з Німеччини, які поширював на території США. Клієнти сплачували за замовлення в біткоїнах, які потім конвертувалися в долари через численні транзакції.

Операція Crypto Runner

Операція проводилася в рамках програми OCDETF, що має на меті виявлення та ліквідацію організованих злочинних угруповань, які становлять загрозу для США. Куу був визнаний причетним до відмивання грошей у травні 2022 року, а вже в серпні йому висунули обвинувачення в незаконному ввезенні наркотиків у Північному окрузі Каліфорнії. Чоловіка затримали у його будинку в Гарден-Гроув, Каліфорнія.

«Раніше жителя американського міста Остін засудили до двох років ув’язнення за ухилення від сплати податків на приріст капіталу з криптовалют».

Цей вирок є частиною зусиль федеральних органів у боротьбі з незаконною діяльністю, пов’язаною з криптовалютами. За даними слідчих, подібні злочини порушують не лише федеральні закони, але й загрожують безпеці та добробуту суспільства.