В Україні відсутня держстратегія для розвитку крипторинку

by host

23 листопада в межах заходу Incrypted Talks Online відбулася змістовна дискусія за участю представників українського бізнесу та державного сектору. Під час обговорення підприємці зазначили, що в Україні відсутня чітка державна стратегія розвитку ринку цифрових активів.

Про це розповідає Finway

Генеральний директор Trustee Plus Вадим Груша підкреслив, що хоча Україна прагне інтегруватися в ЄС та адаптувати своє законодавство відповідно до вимог МВФ і регламенту MiCA, конкретної стратегії щодо розвитку ринку віртуальних активів немає. «Є якісь вимоги МВФ, є зрозуміла позиція, що Україна рухається в ЄС і треба підтягувати відповідне законодавство. Але що стосується саме ринку віртуальних активів як такого, його майбутнього та того, яку стратегію має країна відносно цього сектору — цього ми взагалі не розуміємо і не бачимо».

Погляди представників бізнесу

CEO Hacken Дмитро Будорін також висловив думку, що Україні слід визначитися зі стратегічними цілями в контексті криптоіндустрії. Проте, на думку першого заступника голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослава Железняка, відсутність чіткої стратегії може мати певні переваги. Він зазначив, що, як показує практика, такі сектори як фінтех та IT розвиваються без державної стратегії, в той час як для фінансового ринку це не завжди є позитивним фактором: «На практиці, коли у держави є стратегія, то тій сфері точно буде “хана”».

Железняк також зазначив, що законопроєкт про цифрові активи може бути ухвалений у першому читанні вже до кінця 2024 року або в січні наступного року, хоча питання оподаткування ще не обговорювалося. Представники Нацкомісії з цінних паперів та фондових ринків наголосили на важливості синхронізації українського законодавства з європейськими нормами, особливо враховуючи статус України як кандидата на вступ до ЄС.

Подальші перспективи

Поки Україна є кандидатом у члени Євросоюзу, країна має можливість експериментувати з регулюванням крипторинку. Це підкреслює переваги, які відкриваються перед державою, що активно шукає своє місце на світовому ринку криптовалют. Відсутність стратегії часто обговорюється в колах криптоіндустрії, і ця тема неодноразово піднімалася, зокрема засновником біржі Kuna Михайлом Чобаняном.

Новини по темі