Внаслідок чергових ракетних атак російської федерації на енергетичну інфраструктуру України у шести областях країни запроваджені аварійні відключення електроенергії. Про це повідомляє оператор «Укренерго».
Про це розповідає Finway
Аварійні знеструмлення та їх географія
Станом на ранок, аварійні відключення світла діють у Харківській, Сумській, Полтавській, Запорізькій, Дніпропетровській та частково у Кіровоградській областях. Причиною цього стали пошкодження енергооб’єктів, спричинені нічними атаками російських військ, що призвели до локальних знеструмлень.
Під час таких аварійних відключень попередньо оприлюднені графіки знеструмлень не застосовуються, тому споживачі можуть стикатися з несподіваними перебоями електропостачання. Водночас у компанії підкреслили, що обмеження триватимуть доти, доки не стабілізується ситуація в енергосистемі.
“Аварійні відключення будуть скасовані одразу після стабілізації ситуації в енергосистемі”, – наголосили у компанії.
Відновлення електропостачання та дії енергетиків
У «Укренерго» повідомили, що вже розпочалися аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики працюють над тим, щоб якнайшвидше заживити всіх споживачів, постраждалих від відключень. Також зазначається, що в усіх регіонах України через попередні масовані атаки до кінця поточної доби електропостачання відключатиметься почергово. Обсяг обмежень становить від 0,5 до 3 черг споживачів.
Для підприємств та промисловості діють графіки обмеження потужності, які мають допомогти збалансувати навантаження на енергомережу. Водночас у «Укренерго» зауважили, що ситуація може змінюватися залежно від розвитку подій та подальших дій противника.