Весною ринок нерухомості традиційно активізується, проте в містах з високим попитом на оренду це проявляється не так яскраво. Це особливо стосується західних регіонів України та обласних центрів, які стали прихистком для багатьох переселенців. Таку інформацію надала президентка Асоціації фахівців з нерухомості України Олена Гайдамаха.
Про це розповідає Finway
Лідери попиту на ринку оренди
За словами Гайдамахи, найвищі орендні ставки наразі спостерігаються в західних містах, зокрема в Ужгороді, Івано-Франківську, Львові, Тернополі та Чернівцях. Львів залишається лідером за попитом, оскільки окрім житла, в місті є можливості для працевлаштування.
Серед центральних міст найвищі орендні ставки фіксуються у Вінниці. На півночі країни спостерігається високий попит на оренду в Житомирі, а велике місто Біла Церква також входить у список перспективних для орендарів.
Прогнози щодо зростання цін
На думку експертки ринку нерухомості Вікторії Берещак, ціни на оренду житла можуть зростати помірно, враховуючи інфляцію та інші чинники. Очікується, що найбільше зростання орендних ставок відбудеться в західних містах і обласних центрах, що прийняли багато переселенців. Зокрема, в Дніпрі, Вінниці, Черкасах та Кропивницькому.
Зростання орендних ставок у період активного попиту може коливатися на рівні 8–10% в доларах, при цьому цей процес, за словами Берещак, очікується з середини квітня до середини червня.
Оксана Остапчук, керівниця сектору з розвитку продажів нерухомості, зазначила, що ринок оренди житла навесні 2025 року залишатиметься динамічним, зокрема в містах з великою кількістю переселенців. Водночас у Києві та більшості центральних міст не прогнозується значних змін; максимальне зростання цін може сягати 500–1000 гривень.
Нагадаємо, за даними Держстату, середня орендна плата за 1-кімнатну квартиру в лютому 2025 року становила 7326 гривень, що на 1,5% більше в порівнянні з початком року.