Середня зарплата в Україні та Польщі: детальний аналіз

Середня зарплата в Україні та Польщі: порівняння

Згідно з новими даними, середня зарплата в Україні приблизно втричі нижча за ту, що пропонується в Польщі. Опитування, проведене аналітичним центром міжнародної компанії Gremi Personal, показало, що 85% українців, які працюють у Польщі, задоволені своїми доходами відповідно до їхньої кваліфікації. Більше того, 70% опитаних зазначили, що їм вдається відкладати гроші щомісяця.

Про це розповідає Finway

Зростання заробітних плат у Польщі

Одним з основних факторів, які впливають на рівень задоволеності працівників у Польщі, стало зростання заробітних плат, що робить цю країну ще більш привабливою для трудових мігрантів. У 2025 році в Польщі планується підвищення як мінімальної, так і середньої заробітної плати. З 1 січня мінімальна зарплата становитиме 4 626 злотих брутто (приблизно 42 600 грн), а з 1 липня вона зросте до 4 825 злотих брутто (44 400 грн). Після вирахування податків у розмірі 20%, працівники отримуватимуть 3 701 злотих (34 000 грн) у січні та 3 860 злотих (35 500 грн) у липні.

Ситуація в Україні

У 2024 році середня заробітна плата брутто в Польщі становила 7 874 злотих (72 400 грн), а після сплати податків вона становила близько 5 681 злотих нетто (52 300 грн). На 2025 рік прогнозується, що середня місячна зарплата в національній економіці досягне 8 673 злотих, що після сплати податків складе 6 938,40 злотих (74 780 грн). В Україні ситуація також покращується – середня зарплата зростає третій місяць поспіль, але в лютому цього року вона становила лише 23 500 грн, що втричі менше, ніж в Польщі.

Експерти вважають, що така суттєва різниця в доходах може стати істотним викликом для повернення українців додому після війни. Заробітна плата є одним з ключових чинників, які впливають на динаміку ринку праці та мобільність українських працівників у Польщі.

Опитування також показало, що 23% респондентів змінювали роботу двічі – це найбільший показник серед опитаних. Зміни місця роботи відбувалися іще у 22% респондентів, які змінювали роботу тричі, 17% – один раз, а 9% – чотири рази. Водночас, 18% українців не змінювали роботу взагалі, що може свідчити про стабільність та задоволеність умовами праці.

“Аналіз динаміки ринку праці демонструє зростаючу мобільність українських працівників у Польщі. Якщо у 2023 році більшість респондентів залишалися на першому місці роботи, то у 2025 році все більше трудових мігрантів змінюють роботодавців у пошуках кращих умов. Це може бути пов’язано як із підвищенням середньої заробітної плати, так і з розвитком конкурентного середовища на ринку праці, що стимулює працівників до кар’єрного зростання та пошуку більш вигідних пропозицій,” – резюмував представник аналітичного центру Gremi Personal Юрій Григоренко.

Новини по темі