Росія атакувала три енергетичні об’єкти у Дніпропетровській області

|
Росія атакувала три енергетичні об’єкти у Дніпропетровській області

У Дніпропетровській області російські війська здійснили удари по трьох енергетичних об’єктах, унаслідок чого без електропостачання залишилися мешканці десятків населених пунктів. Про це повідомила енергетична компанія ДТЕК.

Про це розповідає Finway

«Учора через ворожі удари були пошкоджені одразу три енергетичні об’єкти компанії. Без електропостачання залишилися 63 населені пункти у прифронтових районах області».

Масштаб наслідків та аварійно-відновлювальні роботи

За інформацією ДТЕК, унаслідок атаки постраждали три енергетичні об’єкти. Внаслідок обстрілів без світла залишилися 63 населені пункти у прифронтових районах. Співробітники компанії не зазнали травм. Аварійно-відновлювальні роботи розпочалися одразу після того, як ситуація дозволила це зробити без ризику для життя персоналу.

Протягом останніх двох днів працівники ДТЕК відновили електропостачання для понад 33 тисяч домогосподарств у регіоні. З початку повномасштабного вторгнення росія систематично завдає ударів по критичній інфраструктурі України, зокрема енергетичних об’єктах.

Енергетична ситуація в Україні та офіційні заяви

Починаючи з осені 2025 року, російські війська посилили обстріли енергетичних об’єктів України, що призвело до суттєвого дефіциту електроенергії та тривалих відключень у різних регіонах. Водночас, із настанням весни і зростанням генерації сонячними електростанціями, обмеження поступово послаблюються.

Президент України Володимир Зеленський у березні наголосив, що сили рф продовжують намагатися зламати енергетичну систему країни. Служба безпеки України кваліфікує удари по енергетичній інфраструктурі як злочини проти людяності.

Російська сторона, у свою чергу, заперечує обстріли цивільної інфраструктури. Міністр закордонних справ рф Сергій Лавров на початку лютого 2026 року заявив, що саме Україна першою нібито почала завдавати ударів по енергооб’єктах росії, а не навпаки.