У березні 2025 року автозаправні станції в Україні реалізували 604,2 мільйона літрів бензину, дизельного пального та автогазу, що є на 8% менше в порівнянні з аналогічним місяцем 2024 року. Такий же спад відзначено і за перший квартал: загальний обсяг продажів зменшився також на 8%. Це підтверджує профільне видання enkorr.
Про це розповідає Finway
Попри зниження обсягів продажу, сума виторгу зросла. У березні загальна вартість реалізованого пального підвищилась на 8% у порівнянні з лютим, а автозаправні компанії (АЗК) заробили 30,8 мільярда гривень. В порівнянні з минулим роком, цей показник залишився практично незмінним.
З січня по березень українські АЗС продали 1,71 мільярда літрів пального, а виторг від цього обсягу склав 87,7 мільярда гривень, що на 3% більше, ніж у першому кварталі 2024 року.
Регіональні тенденції в продажах пального
Серед усіх регіонів найбільш помітне зростання обсягів продажів сталося на Чернігівщині, де реалізували 26 мільйонів літрів — на 14% більше. У Вінницькій та Волинській областях також зафіксовано суттєве зростання, яке склало приблизно 13%.
Лідерами за обсягами продажу залишаються три області: Київська (131,8 мільйонів літрів), Дніпропетровська (51,1 мільйона літрів) та Львівська (47,8 мільйона літрів). Ці три області забезпечують 38% від загального обсягу реалізованого пального по Україні.
У самій столиці, в березні, було продано 64 мільйони літрів, що на 6% більше, ніж у минулому році. Виторг АЗК Києва склав 3,37 мільярда гривень.