Польща лідирує в ЄС за працевлаштуванням українців, але ставлення погіршується

Польща стала лідером ЄС за кількістю працевлаштованих українців, однак ставлення до наших громадян у країні погіршується.

Польща та Німеччина є провідниками за кількістю працевлаштованих українців у Європі. Це підтвердила Лідія Ткаченко, старша наукова співробітниця інституту демографії та соціальних досліджень. В Україні, завдяки менш жорстким вимогам до знання мов і можливостям працевлаштування без особливих умов, найбільше українців знайшли роботу саме в Польщі.

Про це розповідає Finway

Ставлення польського суспільства до українців

Німеччина, хоча і має менший відсоток працевлаштованих українців, обумовлена більш суворими вимогами, зокрема, до знання мови. Проте ставлення до українських біженців у Польщі поступово змінюється. Дослідження, проведене Варшавським університетом, показало, що в польському суспільстві зростає критика та негативні емоції щодо українців.

«Серед поляків дедалі більше проявляється критика й негативні емоції щодо українських біженців», — зазначив доктор Роберт Станішевський, один із авторів дослідження.

Приблизно 40% опитаних вважають, що присутність українців несе загрози, такі як зростання злочинності та проблеми з дотриманням закону. Деякі навіть вважають, що участь українців у подоланні дефіциту на ринку праці може бути загрозою.

Станом на початок лютого в Польщі офіційно перебувало близько мільйона українських біженців.

Новини по темі