Оператори заряджання електрокарів змінюють ціни на свої послуги

Оператори заряджання електрокарів переглянули вартість своїх послуг

В Україні оператори заряджання електрокарів переглянули вартість своїх послуг, проте ціни залишилися на стабільному рівні без значних коливань. За даними Інституту досліджень авторинку (ІДА), середня вартість “повільної” зарядки знизилася, тоді як ціна на “швидку” зарядку, навпаки, зросла.

Про це розповідає Finway

Експерти ІДА зазначають: “У порівнянні з попереднім місяцем ціни за кіловат-години у різних операторів коливалися, без загальної тенденції щодо зростання чи зменшення”. Вартість заряджання залежить від типу з’єднання, що впливає на швидкість процесу. Протягом місяця деякі оператори знизили тариф на АС-з’єднання (“повільне” зарядження) майже на 2 гривні, тоді як інші підвищили ціну на DC-порти (“швидка зарядка”) від 0,5 до 1,75 грн.

Середні ціни на заряджання електрокарів

Наразі середня вартість заряджання становить:

  • через АС порт – 13,60 грн (-0,40 грн у порівнянні з січневим показником) за 1 кВт*год отриманої енергії;
  • через DC порт – 17,36 грн (+0,36 грн) за 1 кВт*год.

Ці дані свідчать про те, що електромобілі залишаються більш вигідним варіантом транспорту в порівнянні з автомобілями, обладнаними газобалонним обладнанням (ГБО), і тим паче з бензиновими двигунами. Наприклад, заряджання електромобіля, при середньому споживанні 20 кВт-год на 100 км, обійдеться максимум у 360 грн, у той час як легковик з ГБО, що споживає 12 л/100 км, витратить 450 грн.

Фактори, що впливають на тарифи

Важливо враховувати, що ці тарифи можуть суттєво відрізнятися залежно від локації, навіть в межах однієї мережі. Зазвичай, заправки, що розташовані придорожньо, мають вищі тарифи, а на паркінгах різних бізнесів ціни можуть бути нижчими. Деякі зарядні станції також застосовують тариф “за простій”, коли автомобіль під’єднано, проте заряджання не відбувається.

Новини по темі