В українських обмінниках очікується значна зміна курсу долара. За прогнозами аналітиків, на наступному тижні (14-20 квітня) вартість валюти в обмінниках коливатиметься в межах 40,7-41,5 грн. Наразі, увечері 12 квітня, обмінні пункти купували долар за середнім курсом 40,33 грн, а продавали його по 41,25 грн.
Про це розповідає Finway
Таким чином, не виключається можливість зростання курсу як при купівлі, так і при продажу валюти. В банках, натомість, прогнозують зниження курсу, як у купівлі, так і у продажу. Як зазначив начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий, курс у банках перебуватиме в аналогічних межах, що й в обмінниках — 40,7-41,5 грн. Так, увечері 12 квітня вони купували долар у середньому по 41,1 грн, а продавали по 41,75 грн.
“Протягом наступного тижня будь-які ажіотажні прояви на валютному ринку майже виключені. В умовах війни Нацбанк залишається основним і найбільш впливовим його учасником, а отже курсові зміни не стануть “сюрпризом” для громадян. Ситуація розвиватиметься відповідно до економічних та монетарних обставин”, — йдеться у повідомленні.
Лєсовий також підкреслив, що політичні, міжнародні чи військові обставини “не завадять стабільності на валютному ринку”. На його думку, основними чинниками, які вплинуть на курс, будуть:
- монетарні заходи НБУ;
- розвиток економіки.
“Всупереч мотлоху строкатих сенсаційних новин “про війну”, “про мир”, ситуація на валютному ринку залишатиметься досить спокійною і прогнозованою. Як і раніше, провідна роль буде за міжбанком, на основі курсів якого писатимуть валютні “цінники” банки та обмінники”, — резюмував банкір.