Національний банк випустив пам’ятну монету 5 грн, присвячену дрону Vampire

|
Національний банк випустив пам’ятну монету 5 грн, присвячену дрону Vampire

Національний банк України запустив в обіг нову пам’ятну монету номіналом 5 гривень, присвячену сучасному багатоцільовому безпілотнику Vampire. Вона отримала назву «Українська бавовна. БПЛА “Vampire”» та увійшла до тематичної серії «Збройні Сили України».

Про це розповідає Finway

Особливості нової монети

Нова монета стане доступною для придбання з 8 липня у сувенірному пакуванні. Виготовлена з нейзильберу (сплав міді, нікелю та цинку), вона має номінал 5 грн, рифлений гурт і обмежений тираж – до 75 тисяч екземплярів. Монета відзначає видатний внесок українського гексакоптера Vampire, який активно використовується підрозділами Сил безпеки й оборони України для ураження цілей, дистанційного мінування та гуманітарних місій. За інформацією НБУ, лише за час використання апарата проведено понад мільйон бойових операцій, що підтверджує його надійність та ефективність.

“Vampire – високоточний безпілотний літальний апарат нового покоління. Цей український гексакоптер зарекомендував себе як високоефективний засіб ураження, дистанційного мінування та гуманітарної допомоги. Від противника він отримав прізвисько ‘Баба Яга’ – через нищівну силу ударів”, – йдеться в описі монети.

Дизайн монети та умови придбання

На аверсі монети зображено понівечену вибухами поверхню землі з окопами, підбитим і палаючим ворожим танком та силуетом дрона Vampire, що завис у польоті. Реверс прикрашає гексакоптер у момент скидання боєприпасу, а тло виконано у вигляді стилізованої хмари з блискавками, які символізують міць, швидкість і невідворотність ударів цього безпілотника. У верхній частині реверсу розміщено напис VAMPIRE.

Придбати нову пам’ятну монету можна в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку України, а також у банках-дистриб’юторах: Укргазбанку, ТАСкомбанку, ПриватБанку, Ощадбанку та ПУМБ. Реалізація монет у цих банках відбуватиметься поступово, у міру постачання з Банкнотно-монетного двору НБУ.