Киянам прогнозують підвищення тарифів на тепло до 2250 гривень

Кому передбачена знижка на оплату комуналки

Після завершення війни українцям, зокрема мешканцям Києва, можуть підвищити тарифи на тепло в півтора раза – з приблизно 1500 до 2250 гривень на місяць. Причиною цього є те, що чинні тарифи не покривають реальні витрати підприємств, і після скасування мораторію вони будуть приведені до економічно обґрунтованого рівня.

Про це розповідає Finway

Про це повідомив директор СП “Енергозбут” КП “Київтеплоенерго” Костянтин Лопатін. Він наголосив, що тарифи, за якими зараз споживачі оплачують опалення, є економічно необґрунтованими, адже реальні витрати підприємств приблизно в півтора раза вищі за чинні ставки.

“По факту закінчення воєнного часу слід розраховувати, що всі тарифи будуть підтягуватися до тарифу економічно обґрунтованого”, – попередив Лопатін.

Сьогодні тарифи на тепло, газ і гарячу воду перебувають під захистом мораторію, запровадженого на час дії воєнного стану. Це означає, що будь-яке підвищення цін тимчасово заборонене, щоб не ускладнювати фінансове становище громадян під час війни. Проте після завершення воєнних дій мораторій буде скасовано, і комунальні підприємства зможуть встановити нові, економічно виправдані тарифи.

Якщо зараз середній рахунок за опалення в Києві становить близько 1500 гривень, то після перегляду тарифів ця сума може зрости до 2250 гривень. Вся різниця між чинними та реальними витратами підприємств вже фіксується і в подальшому буде пред’явлена для компенсації або поступово враховуватиметься у нових платіжках. Костянтин Лопатін зазначив: “Отримані збитки теплопостачальників потрібно буде якось покривати”.

Подібна ситуація спостерігається в усіх містах України, де тарифи на тепло залишаються незмінними через дію мораторію. Енергетичні компанії, за словами фахівців, працюють “у мінус”, і після стабілізації ситуації на ринку та завершення бойових дій будуть вимушені підвищити ціни, щоб відновити баланс доходів і витрат.

До того ж, поки що тарифи залишатимуться на рівні, зафіксованому державою. Однак мешканцям варто вже зараз готуватися до потенційного зростання комунальних платежів, закладаючи відповідні витрати у свої фінансові плани та вивчаючи програми субсидій та енергоефективності.

Новини по темі