У листопаді 2025 року в Україні зафіксували підвищення споживчих цін на продукти на 0,4% у порівнянні з попереднім місяцем. Про це свідчать дані Державної служби статистики, згідно з якими зростання цін спостерігалося у всіх регіонах країни, однак темпи цього процесу суттєво різнилися залежно від області.
Про це розповідає Finway
Регіональні відмінності у динаміці зростання цін
Найменший приріст споживчих цін у листопаді зафіксували на Сумщині та Хмельниччині — лише 0,1%. Це свідчить про відносну стабільність цінової ситуації в цих регіонах, навіть попри загальноукраїнську тенденцію до подорожчання основних товарів.
Водночас найбільше зростання цін відзначили у Чернігівській та Полтавській областях, де показник становив 0,7%. Такий рівень є найвищим серед усіх регіонів України у листопаді 2025 року. До регіонів із підвищенням цін на 0,6% віднесли Волинську, Дніпропетровську, Запорізьку, Миколаївську області, а також Київ.
Річна інфляція та міжрегіональні диспропорції
У річному вимірі темпи інфляції в країні у листопаді сповільнилися до 9,3%, що демонструє загальну тенденцію до зменшення цінового тиску на споживачів. Проте різниця між регіонами залишається суттєвою: області з найвищим місячним зростанням цін у 0,7% перевищують приріст у регіонах із найнижчими показниками у сім разів.
“Різниця між регіонами залишилась значною. Області з найвищим зростанням у +0,7% показали результат, що у сім разів перевищує приріст у регіонах із найменшою динамікою у +0,1%”.
Таким чином, листопад 2025 року підтвердив збереження регіональних диспропорцій у темпах цінової динаміки, попри загальну тенденцію до уповільнення інфляції в Україні.
