Пекін оголосив про введення експортного контролю на сім рідкісноземельних мінералів, серед яких самарій, гадоліній, тербій, диспрозій, лютецій, скандій та ітрій. Ці мінерали є важливими компонентами у виробництві дисплеїв, потужних магнітів, а також у критично важливих медичних і оборонних технологіях.
Про це розповідає Finway
Відтепер, щоб відправити ці метали з Китаю, необхідно отримати спеціальні експортні ліцензії. Однак, як зазначають китайські урядовці, система видачі ліцензій тільки налагоджується, що може призвести до затримок у постачанні.
Вплив на міжнародні ринки
Ці заходи можуть суттєво вплинути на США, Європу та Японію, оскільки рідкісноземельні метали використовуються в широкому спектрі технологій, включаючи оптичні лазери, радіолокаційні системи, магніти для вітрових турбін та покриття для реактивних двигунів. За даними експертів, затримки у постачаннях можуть призвести до скорочення виробництва для багатьох компаній, які залежать від цих ресурсів.
Контекст ситуації
Варто зазначити, що протягом останніх двох років обсяги експорту інших критично важливих мінералів, таких як галій, германій та сурма, також потрапили під експортний контроль, що призвело до їхнього падіння до нуля протягом кількох місяців. Експортерам знадобився час для отримання необхідних сертифікатів.
На фоні цих подій адміністрація президента США працює над указом, який дозволить розпочати створення запасів критично важливих мінералів з дна Тихого океану, щоб зменшити залежність від імпорту.