Під час Мюнхенської конференції з безпеки відбулася зустріч міністра закордонних справ України Андрія Сибіги з його китайським колегою Ван Ї. Перемовини стали важливим кроком у розвитку українсько-китайських відносин, зосереджених на підтримці енергетичного сектору України.
Про це розповідає Finway
Поглиблення двосторонньої співпраці
Очільники зовнішньополітичних відомств обговорили розширення взаємовигідної торгівлі між державами та укріплення співпраці на основі взаємної поваги до суверенітету та територіальної цілісності. Українська сторона підтвердила свою зацікавленість у поглибленні контактів з Китаєм на найвищому рівні.
«У Мюнхені я провів змістовну і продуктивну зустріч з главою МЗС Китаю Ван Ї. Ми зосередилися на шляхах розвитку взаємовигідної торгівлі та двосторонніх зв’язків на основі взаємної поваги до територіальної цілісності», – зазначив Сибіга.
Китай підтримує енергетичну безпеку України
Під час перемовин обговорювалися мирні ініціативи та роль Китаю у сприянні припиненню війни. Міністр Сибіга поінформував Ван Ї про поточну ситуацію на фронті, російські атаки на енергетичну інфраструктуру України та шкоду, якої зазнали китайські компанії внаслідок таких ударів.
Китай ухвалив рішення надати Україні додатковий пакет гуманітарної енергетичної допомоги для підтримки енергетичної стійкості країни. Також український міністр запросив Ван Ї відвідати Україну та висловив вдячність за відповідне запрошення відвідати Китай.