Дисбаланс на ринку праці: дефіцит робочої сили в Україні

Чоловіки згодні на роботи лише з бронюванням

В Україні спостерігається зростання дисбалансу між попитом на ринку праці та підготовкою кадрів, що призводить до безробіття та дефіциту робочої сили в критичних галузях, таких як промисловість, енергетика, транспорт і будівництво. У той же час, у державному управлінні та інформаційній сфері існує надлишок претендентів на вакансії.

Про це розповідає Finway

Зростання попиту на посади в державній службі пояснюється бажанням отримати бронь від мобілізації. В огляді Національного інституту стратегічних досліджень зазначається, що на державній службі спостерігається найвища конкуренція за робочі місця — в середньому п’ять претендентів на одну вакансію: 23 200 шукачів проти 4 600 пропозицій.

Конкуренція на ринку праці

У сфері сільського господарства на одну вакансію претендують четверо людей. Конкуренція також висока серед менеджерів вищої ланки та фахівців інформаційної сфери, де переважають люди з вищою освітою.

Кадровий дефіцит у критичних галузях

Незважаючи на загальне безробіття, у промисловості, енергетиці та освіті кількість вакансій перевищує кількість шукачів роботи. Особливо велика нестача фахівців спостерігається серед інженерно-технічних спеціалістів, зокрема у металургії, машинобудуванні, оборонній та хімічній промисловості.

Проблема кадрового дефіциту існувала ще до повномасштабного вторгнення рф, а зараз стала ще більше актуальною. У будівельній галузі брак робітників сповільнює реалізацію проєктів, гальмує технічну модернізацію та інноваційний розвиток. Водночас у деяких регіонах зафіксовано безробіття в цій сфері, що підкреслює асиметрію на ринку праці.

Новини по темі