У 2023-2024 роках український будівельний ринок демонструє позитивні тенденції, зокрема завдяки зростанню економічної активності в центральних та західних регіонах. Важливими чинниками також стали відновлення зруйнованої війною інфраструктури та програми захисту енергооб’єктів. Однак варто зазначити, що загальний обсяг будівельного ринку все ще залишається на 50% нижчим від рівня, зафіксованого у довоєнному 2021 році.
Про це розповідає Finway
Зростання нежитлового будівництва
Серед усіх сегментів ринку найбільшу динаміку минулого року показало нежитлове будівництво. У 2024 році активно розвивалося будівництво логістичної, торгівельної та індустріальної нерухомості, а також готелів. Введення в експлуатацію промислових будівель і складів зросло на 16% у порівнянні з 2023 роком, досягнувши 987 000 квадратних метрів. Це лише на 12% нижче, ніж у довоєнному 2021 році.
Драйвери попиту та релокація підприємств
Девелопери складської та готельної нерухомості, роздрібні торгівельні мережі, а також компанії харчової промисловості, машинобудування й агроперероблення є основними драйверами попиту на нежитлове будівництво. Однією з ключових причин істотного зростання ринку промислової нерухомості є релокація українських та іноземних підприємств у центральні та західні області України.