Європейська рада одностайно затвердила ключові зміни до багаторічного бюджету Європейського Союзу, що дозволяють розпочати процес виділення Україні кредиту на суму 90 мільярдів євро. Паралельно схвалено 20-й пакет санкцій проти російської федерації. Про завершення всіх необхідних письмових процедур повідомило головування Кіпру в Раді ЄС.
Про це розповідає Finway
Підтримка України та нові обмеження для рф
За словами міністра фінансів Кіпру Макіса Керавноса, схвалені рішення відкривають шлях до швидкого початку виплат за кредитом для України. Це забезпечить фінансування критично важливих статей державного бюджету, які потребують термінової підтримки.
«Рада ЄС схвалила останній необхідний елемент, що дозволяє розпочати виділення кредиту Україні в розмірі 90 мільярдів євро… Виплати за кредитом розпочнуться якомога швидше, забезпечуючи життєво важливу підтримку для найнагальніших бюджетних потреб України. ЄС залишається непохитним у своїй підтримці суверенітету та територіальної цілісності України»,– заявив міністр фінансів Кіпру Макіс Керавнос.
22 квітня посли країн-членів ЄС погодили надання Україні кредиту в 90 мільярдів євро та ухвалили 20-й пакет санкцій проти росії. Завершення письмової процедури очікувалося цього ж дня.
Перемовини та позиція європейських лідерів
Президент України Володимир Зеленський напередодні повідомив про завершення ремонтних робіт на нафтопроводі «Дружба», підкресливши, що він може відновити роботу. Також 21 квітня український лідер провів переговори із президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн та президентом Європейської ради Антоніу Коштою щодо розблокування фінансової допомоги.
Важливий зсув у позиції Угорщини стався після парламентських виборів: очільник партії «Тиса» Петер Мадяр заявив про готовність зняти вето, накладене Віктором Орбаном, на виділення Україні кредиту. Водночас він підкреслив, що Угорщина не братиме фінансової участі в цьому кредиті та не підтримує прискорене наближення України до членства в ЄС.