Унаслідок російської атаки на залізницю Дніпропетровщини постраждав машиніст

|
Унаслідок російської атаки на залізницю Дніпропетровщини постраждав машиніст

Вранці 12 травня російські війська завдали удару по об’єктах залізничної інфраструктури в Дніпропетровській області. Про це повідомив міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба. Внаслідок атаки уламками було травмовано машиніста, який прямував до укриття. Йому оперативно надається необхідна медична допомога, загрози життю немає.

Про це розповідає Finway

«Моніторингова команда попередила про небезпеку заздалегідь. Але уламками було травмовано машиніста, коли той прямував до укриття. Наразі йому надається необхідна допомога, загрози життю немає».

За словами міністра, під час атаки безпілотник влучив у локомотиви та рухомий склад. Через це було пошкоджено техніку, однак рух поїздів у регіоні оперативно відновлюється.

Масштаби атак на залізничну інфраструктуру

Російські військові регулярно здійснюють удари по українських містах і цивільній інфраструктурі, зокрема залізниці, застосовуючи різні види озброєння: ударні безпілотники, ракети, керовані авіабомби й реактивні системи залпового вогню. Такі атаки несуть загрозу для життя працівників інфраструктури та цивільного населення, а також завдають шкоди критично важливим об’єктам.

Воєнні злочини та ознаки геноцидних дій

Українська влада та міжнародні організації кваліфікують подібні удари як воєнні злочини російської федерації, наголошуючи на їх цілеспрямованості. Обстріли систем життєзабезпечення, а також закладів охорони здоров’я з метою позбавити людей електроенергії, тепла, водопостачання, зв’язку й медичної допомоги містять ознаки геноцидних дій.

Зокрема, фіксуються такі прояви: оголошення намірів щодо знищення українців та публічні заклики до цього, систематичні обстріли інфраструктури, знищення інтелігенції, депортація дітей, вилучення українських книг та історичних артефактів. Експерти-правозахисники вважають, що ці дії підпадають під визначення геноциду, сформульованого у Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, ухваленій ООН у 1948 році.

Відповідно до конвенції, геноцидом визнаються дії, що здійснюються з наміром повністю або частково знищити національну, етнічну, расову чи релігійну групу. Серед ознак геноциду: вбивства, завдання тяжких тілесних ушкоджень, створення умов, спрямованих на знищення групи, перешкоджання дітонародженню, насильницька передача дітей, а також публічне підбурювання до таких дій.

Керівництво росії заперечує факт цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі українських міст і сіл, попри численні докази руйнувань лікарень, шкіл, об’єктів енергетики та інших життєво важливих систем.