Верховна Рада України ухвалила зміни до державної програми розвитку мінерально-сировинної бази до 2030 року. Це рішення враховує обмежене фінансування та часткову окупацію території країни. Законопроєкт №6227 є частиною Ukraine Facility Plan, що узгоджено з програмою макрофінансової допомоги від Європейського Союзу.
Про це розповідає Finway
Зміни передбачають перенаправлення державних коштів на пошукові роботи для виявлення інвестиційно привабливих родовищ. Подальша розвідка буде фінансуватися надрокористувачами на умовах інвестиційного ризику, а не з державного бюджету. Держава зобов’язується забезпечити прозорі та стабільні регуляторні умови для залучення інвесторів. Оновлена програма зменшує обсяг державного фінансування з ₴26,1 млрд до ₴3,57 млрд.
Перспективні напрямки геологічного вивчення
Серед перспективних для геологічного вивчення та розвитку є такі корисні копалини, як магній, миш’як, сурма, ванадій, вісмут, галій, індій, стронцій, телур та цезій. Основною метою програми є задоволення потреб України у мінеральних ресурсах, зменшення імпортозалежності та збільшення обсягів експорту.