За даними міністра закордонних справ Андрія Сибіги, на сьогодні за кордоном перебуває приблизно 7,5 мільйона українців. Для того, щоб сприяти їхньому поверненню, в Україні було створено Міністерство національної єдності. Це міністерство зосереджується на розробці ефективних умов для повернення українських громадян додому.
Про це розповідає Finway
Німеччина готує зміни для українських переселенців
Німеччина, де проживає найбільше українських біженців — 1,14 мільйона осіб, що становить 27,2% від загальної кількості, може змінити свою політику щодо прийому новоприбулих. Кандидат у канцлери ФРН Фрідріх Мерц висловив намір, у разі свого обрання, скасувати систему «громадянських грошей», яка передбачає допомогу по безробіттю. Замість цього планується застосування Закону про пільги для шукачів притулку, що надасть українським біженцям негайний дозвіл на роботу та швидке визнання їхньої професійної кваліфікації.
Виклики працевлаштування для біженців у Німеччині
Згідно з даними, лише близько 33% українців працездатного віку у Німеччині мають роботу, тоді як у інших європейських країнах цей показник значно вищий. Основна причина такої ситуації полягає у тривалому процесі адаптації, протягом якого новоприбулі отримують щомісячну допомогу у розмірі €563, а також компенсацію на медичне страхування та оплату житла разом із комунальними послугами.