Зміст
Україна має значні запаси магнетитової руди, які становлять 5 мільярдів тонн, і це робить її потенційним основним постачальником заліза прямого відновлення (DRI) до Європейського Союзу. Попит на цей вид сировини швидко зростає, і в середньостроковій перспективі Україна може постачати 20-25 мільйонів тонн таких матеріалів. До 2030 року глобальний попит на DRI може зрости до 180 мільйонів тонн.
Про це розповідає Finway
Потенціал України у декарбонізації металургії Європи
Перехід на постачання залізорудної сировини для виробництва DRI, а також заміна чавуну на зелений гарячебрикетоване залізо (HBI) в постачаннях до ЄС, можуть допомогти Україні інтегруватися в європейські ланцюги доданої вартості, орієнтовані на екологічність. Як зазначають експерти, для реалізації цього потенціалу українським компаніям, таким як Ferrexpo, “Метінвест” та «ArcelorMittal Кривий Ріг», знадобиться доступ до європейських фондів.
Важливість багатих залізом магнетитових руд
Магнетитові руди, які видобуваються в Україні, можуть бути збагатчені до вмісту заліза в 68-70%. Це робить їх надзвичайно привабливими для планів з будівництва нових DRI-заводів у Європі. Така співпраця може значно сприяти зусиллям Європи у зниженні викидів вуглекислого газу в металургійному секторі.