Україна відзначила новий етап в енергетичному розвитку, коли перші два вітчизняні виробники впродовж останніх місяців 2024 року закачали до підземних сховищ перший мільйон кубометрів біометану. Цю новину повідомив Георгій Гелетуха, голова Біоенергетичної асоціації України.
Про це розповідає Finway
З вересня на території країни розпочав свою роботу перший біометановий завод, що належить групі компаній Vitagro. Пізніше, в листопаді, до них приєднався завод компанії «Галс Агро». На 2025 рік заплановано відкриття щонайменше п’яти нових біометанових заводів, завдяки чому обсяг виробництва може перевищити 100 мільйонів кубометрів на рік.
Біометан: Важливість для енергетики
Біометан є вуглецево-нейтральною альтернативою природному газу. Він утворюється шляхом очищення біогазу, який отримують з біомаси, зокрема сільськогосподарських відходів. Георгій Гелетуха підкреслив, що розвиток виробництва біометану може стати важливим компонентом розподіленої генерації в Україні.
Інноваційні підходи до використання відходів
Паралельно з розвитком біометанової галузі, Державне агентство відновлення обирає громади для участі в проєкті будівництва теплоелектроцентралей. Ці ТЕЦ працюватимуть на паливі, отриманому з твердих побутових або промислових відходів. Планується, що відходи спочатку підлягатимуть максимальній переробці, а ті, що не підлягають, використовуватимуться як паливо для нових ТЕЦ.