Прем’єр-міністр Угорщини Петер Мадяр погодиться на особисту зустріч із Президентом України Володимиром Зеленським лише за умови виконання Україною вимог Будапешта щодо розширення прав угорської національної меншини. Про це повідомила прессекретарка канцелярії Мадяра.
Про це розповідає Finway
“Особиста зустріч Петера Мадяра та Володимира Зеленського можлива, якщо Україна виконає вимоги угорської сторони щодо врегулювання ситуації з угорською меншиною в Україні”, – заявили представники уряду.
За словами речників угорського уряду, Київ повинен виконати конкретні умови, які стосуються гарантій прав та свобод угорської громади в Україні, перш ніж може бути заплановано офіційну зустріч між лідерами двох країн. Протягом останніх двох тижнів питання можливої зустрічі між Петером Мадяром та Володимиром Зеленським неодноразово піднімалося Будапештом.
Місце зустрічі та вимоги угорської сторони
Прем’єр-міністр Угорщини вказав місто Берегсаш на Закарпатті як потенційне місце для можливої зустрічі з українським президентом. Зазначається, що саме Закарпаття, де компактно проживає угорська громада, розглядається як символічна локація для переговорів.
21 травня Петер Мадяр прокоментував своє ставлення до України, яка протистоїть агресії росії, підкресливши героїзм українського народу. Водночас він наголосив, що, на його думку, угорська меншина Закарпаття “не має прав людини”. Мадяр порушив питання автономії, мови та культури для угорців, а також нагадав про 11 вимог, які, за його словами, Київ має виконати для врегулювання ситуації.
Відповідь України на вимоги Угорщини
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга озвучив офіційну позицію України щодо вимог угорської сторони. За його словами, Київ готовий до конструктивного діалогу з новим урядом Угорщини з усіх питань, включаючи питання національних меншин. Україна заявляє про відкритість до співпраці та наголошує на важливості дотримання прав усіх національних громад на своїй території.