Офіс менеджменту та управління при адміністрації президента Сполучених Штатів надіслав до Конгресу бюджетний запит президента Дональда Трампа на фінансовий рік 2026, про що повідомляє пресслужба Білого дому.
Про це розповідає Finway
Запропонований бюджет, відомий як «худий бюджет», включає загальну пропозицію щодо оборонних та необоронних витрат на наступний фінансовий рік, який у США стартує 1 жовтня. За даними Білого дому, Трамп планує скоротити дискреційні витрати, не пов’язані з обороною, на 163 мільярди доларів або на 23% у порівнянні з 2025 роком.
«Це найнижчий рівень витрат, не пов’язаних з обороною, з 2017 року. Економія досягається завдяки ліквідації програм радикального різноманіття, рівності та інклюзії (DEI) та критичної расової теорії», – йдеться у повідомленні пресслужби.
Серед основних пріоритетів бюджету адміністрація Трампа зазначає:
- зменшення фінансування «дезінформаційних» офісів з кібербезпеки та безпеки інфраструктури;
- припинення фінансування програм, пов’язаних з «шкідливими прогресивними медіа»;
- збільшення видатків на охорону кордону, запит на додаткові 500 мільйонів доларів для Служби імміграційного та митного контролю США;
- переорієнтацію закордонної допомоги;
- «відновлення» армії та підтримку ветеранів;
- збереження програм соціального забезпечення;
- зміна фокусу діяльності NASA на висадку на Місяці та Марсі;
- підтримку розвитку штучного інтелекту.
Агентство Reuters зазначає, що бюджетний запит окреслює пріоритети Білого дому, що надає республіканцям у Конгресі основу для розробки законопроектів про витрати. Однак очільниця Комітету асигнувань у Сенаті, республіканка Сьюзен Коллінз, негативно оцінила документ.
«Цей запит надійшов до Конгресу із запізненням, і ключові деталі все ще залишаються невирішеними. Однак, виходячи з мого початкового огляду, у мене є серйозні заперечення», – заявила вона.
Коллінз також висловила занепокоєння з приводу заниженого, на її думку, фінансування оборони та скорочення програм допомоги для американців з низьким рівнем доходу.
У квітні державний секретар Марко Рубіо оголосив про скасування ще 139 грантів на суму понад 200 мільйонів доларів, зазначивши, що американські платники податків не повинні фінансувати «хибні програми» за межами країни.
Дональд Трамп 9 квітня підтвердив свою підтримку «значного скорочення видатків» і висловив наміри зменшити витрати на понад трильйон доларів. Раніше Трамп доручив Департаменту урядової ефективності (DOGE), очолюваному Ілоном Маском, зайнятися цим питанням.