За інформацією експертів у будівельній галузі, ринок нерухомості в Україні поділився на три основні зони, кожна з яких має свої особливості. У східних і частково центральних областях девелоперські плани залишаються досить стриманими. Нові проєкти запускаються рідко, і в основному продовжуються роботи над об’єктами, розпочатими до 2022 року. Натомість вторинний ринок демонструє активність; попит на готове житло з ремонтом залишається стабільним. Також спостерігається пожвавлення в офісному сегменті.
Про це розповідає Finway
У Києві та прилеглих регіонах триває активна забудова, зосереджена не на елітних житлових комплексах, а на доступних за ціною квартирах у спальних районах та виробничо-логістичних об’єктах. Середні ціни на квадратний метр коливаються в межах $1,000-$1,200.
Зростання індустріальної інфраструктури
У центральних регіонах України активно розвивається індустріальна інфраструктура. Зокрема, з’являються нові логістичні хаби, складські приміщення та виробництва. За даними, торік введення в експлуатацію промислових будівель і складів зросло на 16%, досягнувши 987 000 квадратних метрів.
Динаміка західного регіону
Найбільшою динамікою сьогодні вирізняється захід України. Попит, зумовлений внутрішньою міграцією, відносною безпекою та розвитком туристичної інфраструктури, призвів до того, що забудовники активізувалися в придбанні земельних ділянок для котеджних містечок, апарт-комплексів та житла. Одночасно триває активна робота щодо формування індустріальних парків. Зараз оренда приміщень тут вже становить $7 за квадратний метр, що більше, ніж до початку війни.
У прогнозах експертів зазначається, що під час масштабної післявоєнної відбудови частина населення з західних регіонів повернеться до своїх рідних міст, що може змінити географію попиту та відновити будівництво на сході та в центрі країни. Девелопери також очікують, що після закінчення війни Україна стане новим магнітом для іноземних інвестицій у нерухомість.