Фахівці з компанії Bernstein представили детальний прогноз щодо розвитку екосистеми Ethereum. Вони зазначили, що відносно невелике зростання монети в порівнянні з іншими криптовалютами обумовлене жорсткою конкуренцією. Ethereum стикається з викликами не тільки від біткоїна, але й від рішень другого рівня, через що йому стає важче утримувати користувачів.
Про це розповідає Finway
Потенційний вплив адміністрації Трампа
Експерти Bernstein вважають, що адміністрація президента Дональда Трампа може схвалити стейкінг для спотових Ethereum-ETF, що здатне кардинально змінити ситуацію на ринку. Вже в травні 2024 року планується часткове схвалення спотових біржових фондів на базі Ethereum. Однак багато учасників ринку виключили стейкінг із своїх заявок через нормативну невизначеність цієї діяльності.
На думку аналітика Гордона Гранта, відмова від стейкінгу могла вплинути на попит на спотові Ethereum-ETF. Експерти з Bernstein погоджуються з цією оцінкою та пояснюють, що зростання Ethereum у 2024 році було обмежене кількома факторами: відсутністю його як засобу заощадження та конкуренцією з боку рішень другого рівня.
Зміни на ринку та привабливість Ethereum
Фрагментація користувальницького досвіду через залежність Ethereum від рішень другого рівня призвела до того, що нові користувачі вибирають ці рішення через нижчі комісії та зручність. Проте, якщо адміністрація Трампа схвалить стейкінг для спотових Ethereum-ETF, це може підвищити їх прибутковість до 4-5%. Це, разом із припливом капіталу в біржові фонди, може стати каталізатором подальшого зростання.
«Хоча Solana безумовно вийшла в лідери серед роздрібних користувачів, Ethereum залишається платформою вибору для інституційних варіантів використання, таких як токенізація активів і стейблкоїни», — зазначили аналітики.
З 29 листопада 2024 року сектор спотових Ethereum-ETF перевершив біржові фонди на базі біткоїна за обсягом чистого припливу капіталу, залучивши $1,1 млрд. У Bernstein вказали на привабливість екосистеми для інституціоналів та стійку базу інвесторів як важливі чинники.