Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо готується здійснити офіційний візит до москви, запланований на 9 травня. Під час цієї поїздки він має намір передати російському лідеру володимиру путіну послання від президента України Володимира Зеленського.
Про це розповідає Finway
Очікування щодо діалогу між сторонами
Державний секретар МЗС Словаччини Растіслав Хованець повідомив, що Роберт Фіцо може не лише передати звернення від українського лідера, а й отримати відповідь від путіна для керівництва України. За словами Хованця, у Кремлі мають намір поділитися своїм баченням потенційних шляхів завершення війни проти України.
“Також він може отримати цінну інформацію від російського президента про те, як він бачить зусилля щодо завершення війни”, — сказав Хованець.
У словацькому Міністерстві закордонних справ підкреслили, що підтримання діалогу з усіма сторонами конфлікту нині набуває особливої ваги. На думку офіційних представників, подальші переговори мають відбуватися за участю як Євросоюзу, так і європейських політиків. Це може створити підґрунтя для формування майбутньої мирної угоди.
Роль європейських лідерів у переговорах
Растіслав Хованець також наголосив, що вже зараз частина західноєвропейських політичних лідерів підтримує ідею встановлення діалогу з путіним щодо завершення війни. Такий підхід, за його словами, може стати важливим кроком на шляху до миру в Україні.
Водночас повідомляється, що Роберт Фіцо не планує брати участь у параді, який традиційно відбувається в москві 9 травня.