Компанія OpenAI планує впровадити нову обов’язкову процедуру верифікації організацій для забезпечення доступу до своїх майбутніх моделей штучного інтелекту через API. Ця інформація була оприлюднена на оновленій сторінці підтримки на офіційному сайті компанії.
Про це розповідає Finway
Введення процедури, що отримала назву Verified Organization, передбачає використання державного ідентифікатора з країни, яка підтримується, для підтвердження легітимності організації. Важливо зазначити, що один документ можна буде використовувати лише раз на 90 днів, і не всі компанії матимуть можливість пройти цю перевірку.
Мета нововведення
За словами представників OpenAI, основна мета запровадження нової процедури полягає у запобіганні небезпечному або зловмисному використанню API, оскільки технології штучного інтелекту стають дедалі популярнішими та потужнішими. Раніше компанія вже повідомляла про спроби використання своїх систем північнокорейськими групами, а також про інші випадки порушення умов використання API.
«На жаль, невелика меншість розробників навмисно використовують API OpenAI, порушуючи наші політики використання. Ми додаємо процес перевірки, щоб пом’якшити небезпечне використання ШІ, продовжуючи при цьому робити передові моделі доступними для ширшої спільноти розробників», — заявили в компанії.
Захист інтелектуальної власності
Окрім питань безпеки, процедура може слугувати також механізмом захисту інтелектуальної власності. На початку 2024 року OpenAI розпочала розслідування можливого витоку даних, який, на думку медіа, може бути пов’язаний із китайською компанією DeepSeek, ймовірно, що вона використовувала API конкурента для навчання власних моделей. Раніше генеральний директор компанії Anthropic Даріо Амодей зазначав, що провідні американські компанії в сфері штучного інтелекту ризикують стати жертвами кібершпіонажу, особливо з боку Китаю.
Нагадаємо, що Європейський Союз планує створити мережу ШІ-гігафабрик для підтримки конкуренції з Китаєм та США.