В Україні з’явилася небезпека отримати фальшиві гроші в обмінниках. Нещодавно правоохоронці затримали групу аферистів на Львівщині, які реалізували підроблені долари на загальну суму 29 300 доларів, використовуючи купюри по 100 доларів.
Про це розповідає Finway
За інформацією Бюро економічної безпеки (БЕБ), підозрювані купували фальшиві долари, випущені у 2006 році, а потім обмінювали їх на гривню у пунктах обміну. За ці підроблені гроші вони також придбавали вживану техніку.
Методи діяльності аферистів
Серед учасників злочинної групи виділявся молодший фігурант, який координував дії інших. Він зберігав підроблені купюри, проводив інструктажі, визначав місця збуту та контролював обмін валют, попередньо перевіряючи, чи приймають у пунктах фальшиві купюри. Також він розподіляв винагороду між членами групи.
“Молодший з фігурантів координував дії учасників, зберігав підробку, проводив інструктажі, визначав місця збуту та видавав валюту для обміну, попередньо перевіривши чи приймають підроблені купюри у пунктах обміну,” – йдеться у повідомленні.
Статистика підробок у 2024 році
Національний банк України раніше повідомляв, що у 2024 році 93% підроблених банкнот серед усіх іноземних становив долар. Найчастіше шахраї виготовляли підробки великих номіналів. Так, 90% вилучених підроблених купюр американської валюти припало на 100-доларову банкноту, а 9% на купюру у 50 доларів.
Регулятор наголошує на необхідності обережності при обміні валюти. Для уникнення отримання підроблених грошей слід уникати обмінних операцій «на руках» або через інтернет. Рекомендується звертатися лише до ліцензованих пунктів обміну валюти, що працюють під контролем Національного банку або до небанківських фінансових установ.
“Для обміну слід звертатися виключно до пунктів обміну валюти банків, що ліцензуються Національним банком. Або небанківських фінансових установ,” – підкреслили в НБУ.