Власник Ethereum-гаманця, що представився як Ху Лечжи, здійснив вражаючі транзакції, спаливши понад 2500 ETH, що свідчить про протест проти маніпуляцій з боку так званої «організації контролю свідомості». Ці дії привернули увагу криптоспільноти, оскільки більша частина спалених активів була передана на благодійність, зокрема понад 700 ETH отримала організація WikiLeaks.
Про це розповідає Finway
Транзакції та причини протесту
Протягом тижня Ху Лечжи надіслав 603 ETH (понад $1,6 млн на момент здійснення транзакцій) на нульові адреси в блокчейні Ethereum. Після такої відправки кошти фактично вважаються спаленими. У своєму зашифрованому повідомленні користувач звинуватив керівників китайського хедж-фонду Kuande Investment у застосуванні «нейрокомп’ютерної зброї для впливу на працівників та їхні свідомості». Це викликало обурення серед криптоентузіастів, які почали обговорювати можливі наслідки таких технологій.
Враження криптоспільноти
У ході спалювання своїх токенів, Ху також пожертвував понад 700 ETH (сума перевищила $4 млн на момент написання) на адресу WikiLeaks та понад 1200 ETH – на інші гаманці, зокрема на ndao.eth. На момент підготовки матеріалу загальна сума спалених та пожертвуваних активів становила майже $6,9 млн.
«Зʼявився новий вид злочину, при якому жертву поступово позбавляють відчуття бажань, поки вона не стане повністю підвладною цифровій машині. Якщо я коли-небудь досягну цього фінального етапу, я покину цей світ».
Криптоспільнота висловлює здивування та підозри, що за цим ім’ям може стояти китайський мільйонер та провідний екстрейдер на біржі Binance, оскільки у 2022 році він також спалив близько 1000 ETH у рамках однієї транзакції. Деякі користувачі соціальної мережі X (колишній Twitter) назвали дії Лечжи схожими на «дивний маркетинговий трюк», вказуючи на його незвичні повідомлення про особисті переживання за останні два роки.