Люксембург займає перше місце у світовому рейтингу валового внутрішнього продукту (ВВП) на душу населення, випереджаючи такі країни, як Ірландія та ОАР Макао. Це стало відомо з аналізу, проведеного на jagranjosh.com. Дослідження висвітлює вплив чисельності населення та спеціалізованих економік на розподіл багатства, а також демонструє, як менші держави з багатими ресурсами, зокрема Сан-Марино та Катар, досягають високих показників доходу на душу населення.
Про це розповідає Finway
ВВП на душу населення: ключовий економічний показник
В інфографіці представлені десять найбагатших країн світу за ВВП на душу населення (за паритетом купівельної спроможності, PPP) на 2024 рік разом із відповідними рівнями зайнятості. Рівень зайнятості показує відсоток працездатного населення, яке зайняте в кожній країні, що може суттєво варіюватися в залежності від економічних умов і ринкової політики.
ВВП на душу населення є важливим показником економічного здоров’я країни, що визначається шляхом ділення загального ВВП на населення, що відображає середній економічний результат на одну особу. Люксембург значно випереджає інші країни, його показник перевищує 1, що в п’ять разів більше, ніж у Сполучених Штатах.
Економічні особливості лідерів
Ірландія та ОАР Макао, які займають друге і третє місця відповідно, мають розвинені економіки, засновані на фінансовому секторі в Ірландії та туризмі в ОАР Макао. Сполучені Штати Америки, хоча й мають найвищий загальний ВВП у світі, займають дев’яту позицію за ВВП на душу населення через велике населення країни. Це також стосується таких країн, як Сан-Марино та Катар, які, незважаючи на свої невеликі розміри, мають високий дохід на душу населення завдяки фінансовій та природній індустрії.