Індустріальний парк на Житомирщині збільшить переробку коноплі до 20 тисяч тонн на рік

|
Індустріальний парк на Житомирщині збільшить переробку коноплі до 20 тисяч тонн на рік

Індустріальний парк «МаʼРижани», розташований у Житомирській області, готується до суттєвого розширення виробничих потужностей у сфері перероблення промислової коноплі. Найближчим часом площі посівів цієї культури планують збільшити до 4 000 гектарів, що дозволить парку наростити обсяги перероблення до 20 000 тонн на рік. На сьогоднішній день потужність підприємства становить понад 10 000 тонн коноплі щорічно, а в радіусі 20 кілометрів від майданчика вже розташовано понад 1 600 гектарів полів з цією культурою.

Про це розповідає Finway

Виробництво для текстильної промисловості та інноваційних матеріалів

У Житомирській області вже розпочалися жнива нового врожаю промислової коноплі, який буде перероблятися на потужностях індустріального парку. Днями тут відкрився сучасний завод з випуску довгого волокна, що стане сировиною для текстильної галузі. Окрім основного продукту, у процесі перероблення отримують і побічні – коротке волокно та кострицю. Їх використовують у виробництві нетканих матеріалів для тепло- та шумоізоляції, виготовленні паперу, будівельних блоків, ДСП та біопластику.

Зростаючий попит і нові можливості для фермерів

Індустріальний парк «МаʼРижани» активно веде переговори з аграріями регіону щодо укладання довгострокових контрактів на вирощування промислової коноплі для вітчизняних підприємств. Попит на конопляне волокно на міжнародному ринку невпинно зростає, що відкриває для фермерів Житомирщини нові можливості співпраці та розвитку.

Парк має достатньо вільної площі для розміщення наступних етапів поглибленого перероблювання промислових конопель.