Міністерство юстиції України оприлюднило список осіб, які мають право на відстрочку від мобілізації в 2025 році. У цій новині детально розглядаються підстави для надання відстрочки, порядок подання заяви та необхідні документи станом на березень 2025 року.
Про це розповідає Finway
Кому надається відстрочка від мобілізації
Низка категорій осіб звільняється від призову на військову службу під час мобілізації:
- Військовозобов’язані з трьома дітьми: особи, які мають на утриманні трьох дітей та регулярно сплачують аліменти;
- Батьки-одиночки: чоловіки і жінки, які самостійно виховують дітей віком до 18 років у випадках, якщо другий з батьків помер, позбавлений батьківських прав або зник безвісти;
- Ті, хто має дітей з інвалідністю: військовозобов’язані, які виховують дитину з інвалідністю до 18 років;
- Опікуни та прийомні батьки: особи, які доглядають за важкохворими дітьми;
- Військовослужбовці, що доглядають за хворими: ті, хто постійно доглядає за близькими, які потребують допомоги;
- Особи, що мають дружин або чоловіків з інвалідністю: військовозобов’язані, у яких дружина або чоловік має інвалідність I чи II групи.
“Повний перелік категорій осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, міститься у ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».”
Процедура подання заяви на відстрочку
Заява про відстрочку подається голові комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу. До заяви необхідно додати документи або засвідчені копії, що підтверджують право на відстрочку. Повний перелік документів залежить від причини надання відстрочки, і зазначений у Додатку 5 Постанови КМУ від 16 травня 2024 р. № 560.
Комісія зобов’язана розглянути заяву протягом 7 днів з моменту її отримання. У разі необхідності отримання додаткової інформації від державних органів, терміни можуть бути продовжені.
Результати розгляду заяви повинні бути повідомлені заявнику телефоном, електронною поштою або поштою на наступний день після ухвали. У разі позитивного рішення видається довідка з зазначенням строку відстрочки, а в разі відмови – письмовий відповідь з поясненням причин, яка може бути оскаржена у судовому порядку.