За повідомленням Reuters, Білий дім ініціював підготовку списку санкцій, які можуть бути пом’якшені, що викликано бажанням адміністрації Трампа розглянути можливість укладення угоди з москвою. Державний департамент і Міністерство фінансів отримали завдання визначити, які обмеження можна зняти з окремих російських юридичних і фізичних осіб, зокрема деяких олігархів.
Про це розповідає Finway
Економічні наслідки санкцій для росії
Незважаючи на такі кроки, як зазначає Федеральна митна служба рф, торік несировинний неенергетичний експорт з росії скоротився на 2%, до $145 мільярдів. Обсяги продажу товарів з рф, виключаючи природні ресурси та паливо, вже третій рік поспіль демонструють негативну динаміку, а їх поточний рівень став найнижчим за останні сім років.
Для порівняння, у 2023 році несировинний неенергетичний експорт з рф становив $148 мільярдів, у 2022 році – $190,4 мільярдів, а в 2021 році – $194,2 мільярдів, при цьому у 2017 році він ледве досягав $133,9 мільярдів, після чого почав зростати.
Високотехнологічний експорт під тиском санкцій
Особливо відчутно санкції вплинули на високотехнологічний експорт у категорії «машини та обладнання», який знизився на 43% у порівнянні з 2021 роком.
“Запит Білого дому підкреслює готовність Трампа послабити санкції в межах потенційної угоди з Москвою.”