Агроекспорт України 2024-2025: основні показники та тенденції

|
Агроекспорт України 2024-2025: основні показники та тенденції

Станом на 21 лютого 2024 року, в рамках маркетингового року 2024-2025, Україна експортувала 28,219 мільйонів тонн зернових та зернобобових культур. З цієї кількості 2,528 мільйонів тонн було відвантажено лише в поточному місяці. Для порівняння, на аналогічну дату минулого року загальний обсяг відвантажень становив 27,627 мільйонів тонн, зокрема в лютому – 3,751 мільйона тонн.

Про це розповідає Finway

За інформацією Єврокомісії, цього сезону Україна продовжує залишатися найбільшим постачальником соняшникової олії для країн Європейського Союзу, забезпечуючи 94% їх імпорту, що становить 1,17 мільйона тонн. Проте, цей показник є нижчим порівняно з минулим роком, коли експорт склав 1,40 мільйона тонн. Зниження відбулося через скорочення поставок сировини, уповільнення темпів переробки та обмеження експортного потенціалу.

Загалом за поточний торгівельний сезон країни ЄС імпортували близько 1,24 мільйона тонн соняшникової олії, що також є зменшенням у порівнянні з торішніми показниками, коли імпорт становив 1,51 мільйона тонн.

У вересні-грудні поточного сезону Україна відвантажила на зовнішні ринки всього 57 000 тонн високоолеїнової соняшникової олії, що є на 52% менше, ніж у минулі роки, і стало мінімумом за останні сім сезонів.