Президент України Володимир Зеленський у середу, 15 квітня, прибув з офіційним візитом до Риму. Про це повідомив його речник Сергій Никифоров.
Про це розповідає Finway
Зустрічі у Римі з керівництвом Італії
Під час перебування в італійській столиці Зеленський планує провести переговори з прем’єркою Італії Джорджею Мелоні та президентом країни Серджо Маттареллою. Очікується, що під час цих зустрічей обговорюватимуться подальші кроки підтримки України з боку Італії, а також поглиблення двосторонньої співпраці у галузі безпеки та гуманітарної допомоги.
Європейське турне задля посилення оборонної співпраці
Візит до Риму відбувається у рамках європейського турне глави української держави. Напередодні Зеленський відвідав Німеччину, де разом із канцлером Фрідріхом Мерцом вони домовилися про посилення співпраці у сфері оборони. Крім цього, у вівторок відбулася зустріч Зеленського з прем’єр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стьоре та іншими високопосадовцями цієї країни.
«Головним дипломатичним пріоритетом для України зараз є співпраця заради протиповітряної оборони. Нам потрібні ракети ППО щодня – щодня росіяни продовжують свої удари по наших містах», – написав Зеленський раніше у соцмережі X.
Візити Зеленського до європейських столиць спрямовані на консолідацію міжнародної підтримки України, зокрема щодо постачання сучасних систем протиповітряної оборони для захисту українських міст від атак російської федерації.