Кі Янг Джу, CEO аналітичної криптоплатформи CryptoQuant, висловив думку про те, що найближчим часом на ринку криптовалют можуть з’явитися нові «темні» стейблкоїни. Ці цифрові активи будуть стійкими до державного контролю та цензури.
Про це розповідає Finway
Він зазначив, що «темні» стейблкоїни можуть слугувати альтернативою традиційним стейблкоїнам, таким як USDT та USDC, які підлягають державним регуляціям. Джу наводить приклад USDT, звертаючи увагу на можливість відмови компанії Tether від виконання регуляторних вимог.
Сценарії появи нових активів
Засновник CryptoQuant виділяє два основні сценарії для розвитку «темних» стейблкоїнів:
- Алгоритмічні стейблкоїни, що функціонують без централізованого управління та контролю з боку урядів;
- Стейблкоїни, які будуть емітовані державами, що уникають участі у фінансовій цензурі.
Джу також підкреслив, що хоча біткоїн був спочатку розроблений як децентралізована криптовалюта, стейблкоїни відіграють важливу роль у з’єднанні інтернету та реальної економіки, тому потребують певного регулювання.
«Такі компанії, як Tether і Circle, утримують готівкові резерви у банках. Але зі зростанням регуляції ситуація змінюється», — зауважив він.
Майбутнє регуляцій та його вплив на ринок
Кі Янг Джу також передбачає, що в майбутньому уряди можуть впровадити автоматизацію оподаткування через смартконтракти, вимагати ідентифікацію користувачів гаманців та заморожувати кошти за порушення правил. Це змусить учасників криптоспільноти шукати альтернативи, стійкі до цензури, зокрема, «темні» стейблкоїни.
Він також згадав Tether (USDT), який свого часу вважався одним із найменш цензурованих стейблкоїнів. Джу підкреслив, що у разі відмови Tether від виконання вимог адміністрації США, компанія може перейти до категорії «темних» стейблкоїнів.
«Якщо ви знаєте про вже існуючі подібні проєкти — дайте мені знати. Я ще не бачив жодного, але потенціал у них є», — написав Кі Янг Джу.
На завершення, експерт висловив думку, що активи, пов’язані з «темними» стейблкоїнами, можуть мати довгостроковий інвестиційний потенціал на капітальних ринках інтернет-економіки, однак наголосив на важливості проведення власних досліджень.