Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про зміни до Бюджетного кодексу

ВР проголосувала за ратифікацію угоди про надра

Депутати Верховної Ради України прийняли законопроєкт, що передбачає зміни до Бюджетного кодексу, з метою імплементації угоди про надра, укладеної між Україною та США. Цей документ наразі затверджено лише в першому читанні, що означає, що він прийнятий за основу. Законопроєкт № 13256 має на меті врегулювати процедуру перерахування коштів Україною на внески до спільного фонду відновлення з США.

Про це розповідає Finway

Проголосувало 286 народних депутатів, серед яких був представник партії «Голос» Ярослав Железняк, який також зазначив, що ухвалення документа відбувається з урахуванням скорочення строків подання правок. Раніше, 13 травня, Комітет Верховної Ради з питань бюджету підтримав цей законопроєкт на етапі першого читання. Як пояснила голова комітету Роксолана Підласа, зміни до Бюджетного кодексу необхідні для реалізації положень, що стосуються створення інвестиційного фонду відновлення, відповідно до угоди про корисні копалини.

Внесок України до Фонду відновлення

Згідно з поясненнями Підласи, внесок України формуватиметься з половини коштів, які надходитимуть після набрання чинності угоди з ренти за видобуток корисних копалин, а також від нових спецдозволів на використання надр і реалізації частини продукції за новими угодами.

“Ці гроші будуть зараховуватися до спеціального фонду державного бюджету і за рішенням головного розпорядника (імовірно, Мінекономіки) будуть перераховуватися до Фонду відновлення. Порядок цифр щодо внесків з боку України – близько 3 млрд грн за 5 років”,

– зазначила вона.

Прогнозує нардеп Ярослав Железняк, що друге читання законопроєкту може відбутися не раніше початку літа.

“З огляду на графік роботи Ради, то фінальне голосування можливе тільки на початку червня”,

– зазначив він у своєму Telegram.

Співпраця з США у сфері надр

Нагадаємо, що 12 травня президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про ратифікацію угоди зі США, що стосується співпраці у сфері надр та створення інвестиційного фонду. Ця угода не потребує змін до Конституції України і передбачає паритетне управління майбутнім фондом, не визнаючи за Україною “боргів” перед США.

Надалі Україна та США планують підписати ще два договори, які також не вимагатимуть ратифікації парламентом. Перший з них – угода про обмежене партнерство, що стосується створення фонду, а другий – угода про “Генерального партнера”, що стосується управління фондом.

1 травня Україна і США уклали угоду, яка передбачає створення спільного інвестиційного фонду для розробки українських надр. Офіційний текст документа було опубліковано на сайті Кабінету Міністрів та Білого дому, в ньому вказано список з 57 корисних копалин, які поповнюватимуть фонд. Робота фонду стосуватиметься виключно нових родовищ, ліцензії на які Україна буде видавати після набуття угодою чинності, при цьому право володіння залишиться за Україною.

Контроль над фондом здійснюватиме правління з трьох українських і трьох американських представників, які прийматимуть спільні рішення щодо інвестицій та розподілу коштів. Раніше планувалося, що у правлінні переважатимуть представники США, але цю умову вдалося скасувати. Фонд планується наповнювати в пропорції 50 на 50, причому США зможуть зараховувати нову військову допомогу Україні як свій внесок до фонду, тоді як вже надана підтримка не буде враховуватися.

Новини по темі