Вартість мінеральних ресурсів України може досягати вражаючих $15 трлн, про що зазначила виконавча директорка Національної асоціації добувної промисловості України Ксенія Оринчак. Проте ці дані є орієнтовними та залежать від низки факторів, зокрема світових цін на мінерали, обсягів видобутку та витрат на розробку родовищ.
Про це розповідає Finway
Тривалість процесу видобутку
Зазвичай, з моменту проведення початкових геологічних досліджень до старту промислового видобутку проходить від 7 до 20 років, в залежності від типу корисних копалин. Необхідно також враховувати, що добувна галузь є надзвичайно капіталомісткою.
Переваги України на міжнародному ринку
Оринчак відзначила, що хоча Україна не може змагатися з росією за запасами копалин, вона може запропонувати США ряд стратегічних переваг. Основними бар’єрами для повернення американських компаній до росії залишаються запроваджені санкції, що створюють логістичні, юридичні та політичні труднощі, а також непередбачуваність економічної політики рф.
Водночас Україна володіє значними запасами титану, літію, нікелю та рідкісноземельних елементів — усіх тих ресурсів, які є критично важливими для високотехнологічної промисловості та оборонного сектору США. Видобувний сектор в Україні має потенціал для розвитку за західними стандартами, оскільки країна залишається політично та економічно прогнозованою.