В Україні заблоковано 30 тисяч банківських рахунків чоловіків, які ухиляються від мобілізації

|
В Україні заблоковано 30 тисяч банківських рахунків чоловіків, які ухиляються від мобілізації

У 2025 році Міністерство юстиції України вжило значних заходів проти громадян, які уникають мобілізації, заблокувавши 30 тисяч банківських рахунків. Про це повідомив Максим Бужанський, член парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності, під час прямого ефіру на телеканалі UkrLife.TV.

Про це розповідає Finway

Статистика повісток, добровольців і штрафів

За словами Бужанського, на початку минулого року Міністерство оборони надіслало громадянам 1 мільйон 150 тисяч повісток. З них до територіальних центрів комплектування (ТЦК) добровільно прийшли 100 тисяч осіб, і приблизно половина з них поповнила лави Збройних сил України.

У відповідь на масове ухиляння, оборонне відомство наклало 130 тисяч штрафів та оголосило у розшук ще 600 тисяч осіб, які не виконали обов’язок явки до ТЦК.

Перспективи змін у мобілізаційному процесі

Питання покращення процесу мобілізації залишається у фокусі уваги української влади. За словами депутата фракції «Слуга народу» Федора Веніславського, Міністерство оборони готує зміни до мобілізаційного законодавства. Основна мета цих нововведень — підвищення справедливості у проведенні мобілізації та забезпечення рівних умов для всіх громадян.

Багато банківських карток чоловіків, які ухиляються від мобілізації, були заблоковані лише минулого року. Таку відповідь на своє звернення отримав нардеп від Мін’юсту.

Таким чином, боротьба з ухилянням від мобілізації в Україні набирає обертів, і вже зараз можна спостерігати жорсткі фінансові санкції щодо порушників.