В Україні планують запровадити нові пільги та штрафи для водіїв з інвалідністю

|
В Україні планують запровадити нові пільги та штрафи для водіїв з інвалідністю

В Україні готують комплекс нових пільг для людей з інвалідністю, які стосуються безкоштовного паркування автомобілів та підвищення штрафів за незаконне зайняття паркувальних місць, призначених для цієї категорії громадян. Запровадження таких заходів має покращити доступність міської інфраструктури для людей з інвалідністю, серед яких значна кількість ветеранів та ветеранок війни.

Про це розповідає Finway

Нові пільги для водіїв з інвалідністю

За словами представника уряду у Верховній Раді Тараса Мельничука, на засіданні Кабінету міністрів, що відбулося 30 липня, були схвалені відповідні законопроєкти. Наступний етап — розгляд та ухвалення цих ініціатив у Верховній Раді.

Ключовим нововведенням стане право на безоплатне паркування для водіїв з інвалідністю або перевізників таких осіб, за умов наявності спеціального розпізнавального знаку «Водій з інвалідністю» на транспортному засобі. Важливо, що цей знак матиме унікальний QR-код, що підтверджує статус користувача та дозволяє перевірити інформацію через паперові або електронні документи. Відсутність такого знаку позбавлятиме права на пільги, а порушників очікуватиме посилена відповідальність у вигляді нових штрафів.

Збільшення штрафів та обов’язковий розпізнавальний знак

Окремий законопроєкт передбачає посилення адміністративної відповідальності за порушення правил паркування на місцях, призначених для осіб з інвалідністю. Зокрема, йдеться про збільшення штрафів за:

  • незаконну зупинку, стоянку чи паркування на спеціально позначених місцях для людей з інвалідністю (за винятком вимушених стоянок);
  • створення перешкод водіям з інвалідністю або тим, хто їх перевозить, у здійсненні зупинки чи стоянки.

У разі ухвалення змін Верховною Радою, розмір штрафу може зрости у 3–5 разів — до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто до 5100 гривень. Це має суттєво знизити кількість порушень паркування на місцях для людей з інвалідністю. Протягом 2024 року таких порушень зафіксовано 7259, що на 20% більше, ніж у попередньому році.

Законопроєкт також встановлює обов’язок водіїв з інвалідністю або осіб, які їх перевозять, обов’язково встановлювати на своїх транспортних засобах розпізнавальний знак «Водій з інвалідністю» з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом).

Запровадження таких змін має на меті зробити пересування містом зручнішим та безпечнішим для всіх людей з інвалідністю.