Україна незабаром може стати ключовим постачальником біометану для Європейського Союзу. За словами голови Біоенергетичної асоціації України Георгія Гелетухи, частка українського біометану на європейському ринку може досягти 20%.
Про це розповідає Finway
Гелетуха зазначив, що в Україні існують практично ідеальні умови для виробництва біометану, зокрема розвинений агросектор і газова інфраструктура. Він також акцентував на амбітних планах Європи щодо виробництва і споживання біометану, вказуючи, що до 2030 року континент прагне споживати близько 35 млрд кубометрів, а до 2050 року — 100 млрд кубометрів. Наразі ж виробництво в Європі оцінюється приблизно у 3 млрд кубометрів.
Перспективи розвитку ринку біометану
З огляду на сучасні тенденції ринку альтернативної енергетики, експерти прогнозують, що Європейський Союз зможе впродовж п’яти років наростити власне виробництво біометану лише до 20 млрд кубометрів. Однією з причин затримки розвитку цього ринку в Європі є брак сировини для перероблення. Однак для України це створює нові можливості, адже потужності з виробництва біометану в країні в 2023 році зростуть до 111 млн кубометрів.