Tether стала третім найбільшим корпоративним власником біткоїна у світі

|
Tether стала третім найбільшим корпоративним власником біткоїна у світі

Tether, емітент стейблкоїна USDT, за останні 12 місяців суттєво збільшила свої біткоїн-резерви, ставши одним із лідерів серед корпоративних покупців цифрового активу. Компанія наростила свої запаси на 27 700 BTC, обігнавши більшість спотових біржових фондів (ETF) за обсягом річних закупівель.

Про це розповідає Finway

Біткоїн-резерви Tether та ключові інвестиції

Станом на вересень 2025 року на балансі Tether перебуває 100 521 BTC, що приблизно дорівнює $11,32 млрд. За цим показником компанія посідає третє місце серед корпоративних власників біткоїна у світі, поступаючись лише Strategy та Block.one.

Згідно з офіційною інформацією, близько 7 900 BTC розміщено безпосередньо у резервах для забезпечення USDT, ще 19 800 BTC передано до фонду цифрових активів Twenty One Capital (XXI), до якого Tether долучилася як співінвестор.

«Ми поєднуємо резервне забезпечення стейблкоїна з інвестиційним підходом, який включає біткоїн, золото та нерухомість. Це дозволяє Tether залишатися стійким навіть в умовах волатильного ринку».

Порівняння із провідними ETF та плани на майбутнє

За даними компанії, Tether за обсягами закупівель біткоїна випередила такі відомі ETF, як VanEck HODL, Bitwise BITB, Ark 21Shares ARKB та WisdomTree BTCW. Водночас, найбільші гравці ринку залишаються попереду: BlackRock IBIT збільшив свої резерви на 394 600 BTC, Grayscale mini Bitcoin Trust — на 44 200 BTC, а Fidelity FBTC — на 27 900 BTC.

Систематичні закупівлі біткоїна Tether здійснює з травня 2023 року, інвестуючи у цей актив до 15% квартального прибутку. Така стратегія дозволила компанії стати одним із небагатьох великих корпоративних інвесторів, які офіційно фіксують частину прибутків у криптовалюті.

У червні CEO компанії Паоло Ардоіно заявив про намір зробити Tether найбільшим біткоїн-майнером до кінця 2025 року.