США можуть найближчим часом зняти санкції з іранської нафти, що перебуває у морських танкерах, з метою вплинути на світові ціни на нафту. Це рішення розглядається як один із інструментів для стабілізації вартості «чорного золота» на міжнародних ринках.
Про це розповідає Finway
Потенційний вплив на ринок нафти
Згідно з заявою міністра фінансів США Скотта Бессента, нафта, на яку можуть бути скасовані санкції, складає близько 140 мільйонів барелів. За різними оцінками, цього обсягу вистачить для забезпечення від 10 до 14 днів постачання, якщо враховувати середній рівень видобутку та експорту. Основним напрямком цієї іранської нафти може стати Китай.
«Найближчими днями ми можемо скасувати санкції на іранську нафту, яка знаходиться у морі. Це близько 140 мільйонів барелів, тож залежно від того, як рахувати, цього вистачає на 10 днів – 2 тижні поставок, які іранці видобували, і все це пішло б до Китаю», – сказав міністр.
Стратегія США щодо контролю цін
За словами Скотта Бессента, таке рішення дозволить використати іранські барелі для утримання цін на нафту протягом наступних двох тижнів, поки США продовжують військову кампанію. Міністр зазначив, що цей крок надає Вашингтону додаткові важелі впливу на нафтовий ринок. Окрім цього, нещодавно Сполучені Штати також погодилися тимчасово на місяць призупинити санкції на продаж російської нафти та нафтопродуктів, які були завантажені на судна до 12 березня.