Золото вважається безпечним активом, і в умовах економічних санкцій та зростаючої інфляції росіяни активно скуповують цей дорогоцінний метал. Придбання золота стає привабливою альтернативою традиційним інвестиціям.
Про це розповідає Finway
Згідно з інформацією, минулого року російські споживачі купили 75,6 метричних тонн золота, що на 6% більше, ніж у 2023 році, та на 62% більше, ніж у 2021 році, коли розпочалась війна в Україні.
Зростання інфляції та падіння курсу рубля
Росіяни продовжують накопичувати золото, який часто розглядають як надійний актив у часи економічних труднощів. Зростаюча інфляція та жорсткі санкції значно знижують вартість рубля як всередині країни, так і за її межами.
За даними російського статистичного агентства, рівень інфляції в 2024 році становив 9,5%, що є найвищим показником з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну в лютому 2022 року. Останні дані свідчать, що ціни продовжують зростати й у перші тижні 2025 року.
Санкції та зміни в інвестиційних звичках
Західні санкції, які було накладено на росію, роблять купівлю золота особливо привабливою для інвесторів, оскільки курс рубля впав до історичних мінімумів. Обмеження на транскордонні платежі ускладнили російським громадянам можливість диверсифікації інвестицій за межами країни.
Російський уряд, очевидно, задоволений рекордними обсягами золота, які купують його споживачі, оскільки країна має обмежені можливості для реалізації понад 300 метричних тонн золота, які щорічно видобуваються.
«Ціна на золото підскочила на 28% у 2024 році і вже зросла на 10% у 2025 році».
Крім того, обсяги купівлі золота російським центробанком зменшилися. До початку війни проти України цей регулятор був найбільшим у світі покупцем золота. Проте, актуальна ситуація свідчить про те, що споживчі покупки золота продовжують приносити прибуток. У середу ціна на золото зросла майже на 1%, досягнувши рекордної позначки у 2 902 долари за унцію.