Доступ до українських корисних копалин можливий після завершення війни

Битва за схід України: доступ до українських корисних копалин можливий лише після завершення війни.

Президент США Дональд Трамп підтвердив, що готовий запропонувати Україні американську допомогу в обмін на доступ до рідкісноземельних металів та інших цінних корисних копалин. Однак, суттєвою проблемою є те, що більшість цих запасів розташовані в безпосередній близькості до лінії фронту або на окупованих територіях. Таким чином, доступ до значної частини природних ресурсів залежатиме від результатів битви за схід України, повідомляє WSJ.

Про це розповідає Finway

“Без міцного миру в Україні отримати доступ до цих активів буде важко. Простого припинення вогню недостатньо”, – наголосили в Міжнародному інституті стратегічних досліджень.

Щодо рідкісноземельних металів, які зосереджені в центральних областях України, їх запаси ще не розроблені, тож їх реальна вартість залишається невідомою. За оцінками Американської торгової палати (AmCham), вартість запасів критично важливих мінералів в Україні складає від 3 до 26 трильйонів доларів. Водночас під російською окупацією опинилися 42% запасів металів, 33% рідкісноземельних металів, 63% вугілля, 11% нафти та 20% природного газу.

Експерти зазначають, що для звільнення цих територій знадобляться “американська зброя і справді пекельні санкції проти агресора”.

Новини по темі